УКРАЇНА ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ЄВРОСИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ

Розпочався автоматизований процес передачі даних про якість атмосферного повітря з серверів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України до системи індексу якості повітря Європейського екологічного агентства.

 

Українська система моніторингу якості повітря не оновлювалася десятками років і, на жаль, не може надавати актуальну в часі інформацію про стан повітря, як цього вимагає українське суспільство. Ми планували на цей рік закупівлю сучасного обладнання моніторингу повітря у співфінансуванні з місцевими органами влади, але наразі ці кошти передані у фонд коронавірусу. У планах міністерства протягом наступних років – встановлення мережі пунктів моніторингу відповідно до європейських критеріїв“, – зауважив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Для розрахунку індексу якості повітря використовують дані концентрацій озону, діоксиду сірки, діоксиду азоту, зважених часток пилу діаметром менше 10 та 2,5 мкм, що передаються кожну годину з семи автоматизованих постів Донецької обласної державної адміністрації. “Розпочали з постів Донецької області саме тому, що ці пости відповідають вимогам директиви ЄС про якість атмосферного повітря”, – уточнили у міністерстві. Найближчим часом планується підключення до передачі даних Київської та Дніпропетровської областей.

Джерело: Укрінформ

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.