ЩОБ ПЕРЕБУВАННЯ В ДИТСАДКАХ БУЛО БЕЗПЕЧНИМ.

Двадцять два садочки нашої громади зустріли своїх вихованців 1 вересня. На відміну від шкіл, вони працювали і влітку. Про це журналістам тижневика “Говорить Нова Каховка” розповіла провідний спеціаліст новокаховського відділу освіти Вікторія Костенко.

Вона зазначає: разом з працівниками дитсадків, батьками і міською владою робиться все для безпеки і якісної освіти дітлахів.

Пані Вікторія, наскільки готовими були дитячі садки до нових реалій та як вони розпочали навчальний рік?

– Дитячі садочки новокаховської територіальної громади відновили прийом дітей з початку літа, одразу після ухвалення урядом рішення про послаблення карантинних обмежень. З 1 червня в умовах карантину працювало 14 садочків, які відвідували 374 дитини за згодою батьків.

Щоб перебування дітей було безпечним, міський відділ освіти разом з відділом Держпродспоживслужби провів навчання для директорів та медичних працівників закладів дошкільної освіти. Мета такого навчання – роз’яснити протиепідемічні заходи. А вже під час роботи закладів перевірялось виконання урядових рекомендацій.

У липні працювало 9 садочків, потребу у відвідуванні мали 434 дитини. А вже з 1 вересня всі 22 садочка чекали своїх маленьких вихованців.

Сьогодні у дитсадках чимало обмежень. Адже вони все ще працюють в умовах карантину і виконують всі протиепідемічні рекомендації МОЗ. Це і заборона використання багаторазових тканинних рушничків, м’яких іграшок, обмеження проводити масові заходи, батьківські збори. Хочу зазначити, що перевірка міською комісією щодо стану готовності навчальних закладів до навчального року жодних зауважень не виявила. Всі дитячі садочки працюють з дотриманням необхідних карантинних заходів.

Користуючись нагодою хочу подякувати всім батькам за те, що вони з розумінням ставилися до часу відновлення закладів дошкільної освіти з прийому дітей. Коли групи формувалися з обмеженою кількістю дітей батьки знаходили можливість лишати дітей дома. А також за допомогу закладам щодо покращення матеріальної бази.

– Нагадайте, як влаштувати дитину до дитсадка. Чи є сьогодні черга на влаштування?

– Актуальним питанням на сьогодні є влаштування дітей до закладів дошкільної освіти. Порядок зарахування дітей до дитсадків регулюється пунктом 6 Положення «Про дошкільно-навчальний заклад», що затверджено Постановою Кабміну від 12.03.2003 №305. Тут міститься перелік документів, які необхідні для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу.

У Новій Каховці впроваджена електронна черга. Для того, щоб стати в чергу, батькам треба зайти на портал «Електронна реєстрація ЗДО», обрати садочок, заповнити дані про дитину і через два тижні звернутися до керівника закладу для отримання повідомлення, що дитина зареєстрована. Якщо у батьків немає можливості зареєструватися чи виникли додаткові питання – необхідно звернутися до керівника обраного дитячого садочка або до відділу освіти.

Хочу запевнити, що наразі немає черги на влаштування дітей до садочків після 3 років. Всі охочі мають місце, жодна дитина не залишилась без уваги.

– Скільки коштів виділяється на утримання дошкільних закладів освіти Новокаховської ОТГ? Який стан справ з видатками на протиепідемічні заходи?

– Питанням щодо забезпечення безпечних умов в закладах опікується міська влада. За кошти міського бюджету було придбано антисептичні засоби та засоби індивідуального захисту для працівників. Про особистий захист дітей мають подбати батьки. Це антисептик, одноразові рушники і рідке мило.

У 2019 році з місцевого бюджету на потреби закладів дошкільної освіти було використано 68 мільйонів 334 тисячі гривень. 51,7 млн пішло на оплату праці працівників освіти. На забезпечення закладів медичними, миючими засобами – 138 тисяч гривень. На продукти харчування – 3,4 млн гривень. На оплату комунальних послуг – 11,9 млн гривень. На відрядження (мається на увазі перепідготовка) – 123 тисячі гривень.

З бюджету розвитку також виділялись кошти на капітальні ремонти закладів дошкільної освіти – 2 мільйони 212 тисяч гривень. На поточні – 600 тисяч гривень. Були замінені вікна в я/с «Дюймовочка», «Соколятко», «Журавлик», «Казка», «Оленка», «Золотий ключик», «Червона квіточка», «Івонька». Також замінили систему опалення в «Оленці». Для я/с «Віночок» провели капітальний ремонт будівлі.

У першому півріччі 2020 року сума видатків складає 44 мільйонів 230 тисяч гривень. У цьому році на капітальні ремонти виділено 372 тисячі гривень, на поточні – 98 тис гривень.

Однією з надважливих задач для місцевої влади нині є створення всіх необхідних умов для забезпечення доступності дошкільної освіти і підвищення її якості. Головне завдання педагогів – дати дитині якісну дошкільну освіту, забезпечити підґрунтя для подальшого успіху дитини, її гармонійного розвитку та адаптації до здобуття початкової освіти.

В умовах адаптивного карантину, виклику сьогодення – COVID-19, спільними зусиллями влади, відділу освіти, педагогічних, медичних працівників закладів дошкільної освіти і батьків буде створено безпечне освітнє середовище для виховання і розвитку дошкільнят.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.