СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ: НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Що нас спонукає на придбання продуктів харчування в невстановлених місцях, тобто – з землі, на коробочках, ящичках, на капотах машин, де поряд з торговцями повно бруду, бездомних котів та собак? Дехто жаліє бабусь, купуючи в них простенький товар. Інші не мають часу відвідати ринок. Дехто, ідучи з роботи додому, не хоче витрачати зайвого часу на магазин. Хтось зацікавиться цінами, які нижче, ніж в магазинах… Та ще багато інших причин, які змушують споживача нехтувати рекомендаціями відповідних служб, тим самим  піддаючи своє здоров’я небезпеці. Декому такі покупки коштують життя!

В засобах масової інформації інспекція у справах захисту прав споживачів неодноразово застерігала споживачів від купівлі харчових продуктів в місцях стихійної торгівлі. Саме ці небезпечні продукти можуть нести особливу загрозу як власному здоров’ю споживачів, так і здоров’ю членів їх родин.

В місцях стихійної торгівлі частіше можуть продаватися харчові продукти невідомого походження, які не пройшли ветеринарно – санітарну експертизу в лабораторіях на продовольчих ринках. Вони реалізуються без дотримання правил зберігання, транспортування, та без використання холодильного обладнання.

Така продукція представляє високий ризик для здоров’я та життя людей, а також стає джерелом розповсюдження інфекційних захворювань!

Реалізація харчових продуктів, у тому числі – молочних, м’ясних, рибних продуктів, грибів, консервованої продукції на стихійних ринках знаходиться поза межами ветеринарно-санітарного контролю.

Відповідно до статті 160 Кодексу про адміністративні правопорушення, торгівля з рук в невстановлених місцях тягне за собою штрафні санкції в розмірі від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. Адміністративні заходи з рейдовими перевірками здійснюються, але це не зупиняє нікого! Тим більше, що зараз частіше проводиться роз’яснювальна робота. Одні поплакались, поскаржились на життя, інші погрозили пальцем – і все.

Єдиний ефективний правильний спосіб боротьби – не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі.

Інспекція у справах захисту прав споживачів рекомендує споживачам користуватися лише послугами продовольчих ринків або мережами супермаркетів та продуктових магазинів. Дбайте про безпеку та здоров’я своє та рідних вам людей!

Начальник інспекції у справах

захисту прав споживачів                                                                   Антоніна Прокопенко 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.