ЧЕРЕЗ СПАЛАХ СОVID-19 НА САМОІЗОЛЯЦІЮ ПІШЛИ ТРИ 11-Х КЛАСИ НОВОКАХОВСЬКОГО ЛІЦЕЮ, 18 БАТЬКІВ, 11 ВЧИТЕЛІВ.

Термінове засідання міської комісії з ТЕБ та НС, яку очолює заступник міського голови Олег Тарабака, провели 15 вересня  ввечері. Приводом для цього стала надзвичайна ситуація в Академічному ліцеї «Спектр».

Як повідомила епідеміолог Новокаховського лабораторного центру Ірина Фортунатова, надійшло екстрене повідомлення про хвору на КОВІД-19.

Спочатку захворіла жінка і звернулась до лікаря з проявами слабкості, температурою 37,5 С. В неї виявили COVID-19. У понеділок працівники «Богдана» обстежили на ПЛР всю родину – доньку та чоловіка. 15 вересня підозри на коронавірус в них підтвердилися. Хвороба протікає в легкій формі.

Хвора дівчинка навчається в НКТЕЛ. Напередодні група з 18-ти учнів-11-класників ліцею, у складі якої була і ця дитина, вирушила відпочивати на річку. В ліцеї з нею контактували 26 дітей. Контактними вважають і 18 батьків учнів ліцею, які супроводжували старшокласників на відпочинок. Епідеміолог підтвердила: в ліцеї всі карантинні вимоги дотримані: різні входи для класів, деззасоби, захисні маски. Якби не цей колективний відпочинок…

«Тому всіх цих людей ми відправляємо на двотижневу самоізоляцію», – підсумувала виступ епідеміолог. – Щоб повністю закрити ліцей – ми таких повноважень не маємо. Ізолюємо лише дітей, що навчалися разом з дівчинкою, і хто вирушив з нею у поїздку. На самоізоляції – і вчителі, які приходили ці дні до класу. Вони зможуть проводити заняття дистанційно. Чому діти вирушили в подорож під час карантину? Нікому не зрозуміло! Нажаль, по місту це не єдиний випадок…».

Відпочинок 11- класників на природі ліцеєм не планувався. В дітей 01 вересня 2020 року шкільної лінійки не було. Вони організували поїздку. Ініціаторами були батьки і діти.

«Ліцей до цього не причетний. Навіть наказу немає по навчальному закладу, щоб щось планувалося подібне», – запевнила директор ліцею «Спектр» Тетяна Долецька. Вона підтвердила: в закладі виконуються всі карантинні вимоги: діти займаються в окремих класах, до будівлі заходять через три окремі входи, на кожен поверх з 01 вересня поставлено по два чергових – вчитель та адміністратор, які стежать, щоб діти на перервах перебували в масках. В будівлі ліцею розміщено ємкості з рідким милом, паперові рушники. Санвузли прибирають кілька разів на день. Поверхи – двічі на день, на великій перерві і після уроків».

Як розповіла Тетяна Долецька, гурт учнів ліцею складався зі старшокласників трьох 11-х класів закладу, профіль – «англійська мова-історія». Протягом двох тижнів вони навчалися в одній аудиторії, з неї виходячи лише на перерву і додому. Аудиторіями не ходили і між класами в ліцей не контактували.

«За межами навчального закладу діти звичайно спілкуються. Але в самому ліцеї в інші групи або аудиторії вони не переходять», – зазначила Тетяна Долецька.

Нині на самоізоляцію відправили всі три 11-х класи, а також 11 вчителів, які в них викладали. Директор закладу провела нараду, і зараз збирають техніку, щоб вчителі на самоізоляції  проводили уроки онлайн. Вчитель буде проводити урок вдома, а вчитель-асистент – в аудиторії проектуватиме урок на екран. Адже необхідно, щоб навчальний процес не переривався. Приміщення ліцею ще раз продезінфікували.

Те, що ліцей суворо дотримується всіх необхідних засобів захисту від коронавірусу, підтвердила і завідуюча міським відділом освіти Лілія Микитенко. Кілька днів тому саме цей заклад перевіряла обласна комісія. Зауважень не було.

«Постанова №50 – як настільна книга для адміністрації, вчителів, персоналу закладів освіти Новокаховської ОТГ», – підтвердила начальник відділу. – Постійно підтримуємо зв’язок з Держпродспоживслужбою, консультуємося, проводимо навчання. На сьогодні заклади освіти громади забезпечені всім необхідним. Після повідомлення про надзвичайну ситуацію всім закладам відділ направив повторно листи –нагадування, пройшла нарада з керівниками закладів. Всі масові заходи в навчальних закладах відмінені».

Лілія Микитенко особливо зазначила: відповідальність за наслідки недотримання карантинних обмежень мають нести не тільки керівники навчальних та дошкільних закладів, а й батьки!

Медичний директор КНКП «ЦПМСД» Зоріна Зінченко повідомила: вже з 16 вересня починають працювати по кожному з пацієнтів. Є ті, в кого декларації з міською лікарнею, і ті, в кого сімейний лікар – з «Богдану». Якщо хтось з цих людей не вийде на зв’язок – дані передадуть до поліції. І за дітьми, і за дорослими буде встановлено медичне спостереження. Чоловік хворої, з якої все почалося, на телефонні дзвінки не відповідає. Ускладнює ситуацію те, що він бере активну участь у передвиборчій кампанії, щодня відвідує ТВК, їздить до області. Тож коло його контактів дуже велике.

Проаналізувавши почуте, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення:

  • «Учнів 11-х А.Б, В класів та 11 вчителів, які проводили навчання у вищевказаних класів академічного ліцею «Спектр», направити на самоізоляцію терміном на 14 днів;
  • Директору ліцею Тетяні Долецькій доручено забезпечити проведення навчання онлайн учнів 11-А, 11-Б, 11-В класів. І забезпечити учбовий процес всіх класів академічного ліцею «Спектр» з урахуванням відсутності вчителів, які знаходяться на самоізоляції, а також проведення санітарної обробки приміщень академічного ліцею «Спектр»;
  • Управління з питань НС і ЦЗН має надати закладу дезінфекційний засіб «Жавель-Клейд». А начальник відділу освіти Лілія Микитенко – довести до директорів закладів освіти про персональну відповідальність за порушення карантинних обмежень;
  • Начальнику НК МВ ГУ ДСНС Андрію Кривошеєву доручили провести санітарну обробку прилеглої території ліцею (вул. Затишна, 28). Медичному директору КНКП «ЦПМСД міста Нова Каховка» Зорині Зінченко – надати до міського відділу поліції інформацію про осіб, хворих на коронавірус, які не відповідають на дзвінки та порушують умови самоізоляції;
  • Начальнику міського відділу поліції Олександру Рогожину – в межах своїх повноважень вжити заходи щодо недопущення порушення норм законодавства про інфекційну безпеку населення в умовах карантинних дій, спричинених епідемією COVID-19;
  • Т.в.о. завідувача Херсонського лабораторного центру І. Тереховій виявляти коло контактних осіб хворих на коронавірус та направляти їх перелік до КНКП «ЦПМСД міста Нова Каховка» та Медичного центру «Богдан»;
  • Медичному директору КНКП «ЦПМСД міста Нова Каховка» Зорині Зінченко, директору Медичного центру «Богдан» Ірені Лепень направляти контактних осіб хворих на коронавірус на самоізоляцію;
  • Директору Медичного центру «Богдан» Ірені Лепень вказати на персональну відповідальність її та медичних працівників Медичного центру «Богдан» при порушенні Алгоритму дій у разі виявлення хворих на коронавірус.

Як повідомив голова комісії з питань ТЕБ та НС Олег Тарабака, станом на 15 вересня 2020 року по Херсонській області через КОВІД-19 дистанційно навчаються вже 22 класи.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.