ЗАМІСТЬ БЕБІ-БОКСІВ – ГРОШІ.

З осені запрацювали зміни у програмі «Пакунок малюка». Раніше породіллі отримували так звані бебі-бокси з усіма необхідними для малюків товарами. З 1 вересня – вартість речей компенсують готівкою.

Такі зміни обґрунтовували зручністю для мам. Нібито, вони самі зможуть купити, все що їм потрібне. Водночас, заступник міністра соціальної політики Борис Лєбєдцов нещодавно заявив, що залишилось тільки 4,5 тисячі «пакунків» у п’яти регіонах країни. Подекуди бебі-бокси скінчилися ще два-три місяці тому. «Постановою про грошову компенсацію ми врегулювали це питання», – заявив він.

Пакунок малюка – це набір речей для догляду за новонародженим, який його родина отримує у пологовому будинку чи в органах соцзахисту. У пакунок входили предмети для догляду за дитиною: одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль тощо. Було встановлено, що цінова вартість пакунку складає 5 тисяч гривень.

Відтепер, щоб скористатися коштами, потрібно зібрати кілька довідок. До того ж, необхідно відкрити рахунок у Приватбанку і оформити спеціальну банківську картку. «Мене це зовсім не тішить, – каже майбутній батько Андрій, якого ми випадково зустріли на вулицях міста. – Вже у жовтні ми маємо народжувати. Я собі тяжко уявляю, як моя жінка з грудничком буде бігати по всім інстанціям. Наскільки я зрозумів, навіть якщо ми отримаємо гарантовані гроші – скористатися ними буде не так просто», – обурений чоловік.

Дійсно, скупитися можна лише за конкретним списком та у визначеному магазині. А з програмою «пакунок малюка» співпрацюють далеко не всі торгові точки. В Херсонській області, наприклад, таких взагалі немає. Територіально найближчий магазин – у Запоріжжі. У Мінсоцполітики запевняють: замовити товари можна онлайн. Наразі, у переліку – 6 працюючих інтернет-магазинів. Втім, безкоштовну доставку до міського відділення Нової пошти зазвичай пропонують у разі замовлення на кругленьку суму з відповідними вимогами до маси чи об’єму товару.

«Крім того, придбати можна буде менше товарів, ніж було у «пакунку малюка», адже держава робила закупки гуртом під час тендерів, а батьки купуватимуть необхідне вже за роздрібними цінами», – написала у Фейсбук екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун. А витратити кошти необхідно протягом одного року.

Слід зазначити, що «пакунок малюка» може повернутися до свого першочергового вигляду. 17 вересня Верховна Рада у першому читанні ухвалила зміни до закону про державну допомогу сім’ям з дітьми щодо надання бебі-боксу у натуральній формі.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.