МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЗВІТУЄ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ .

Триває щорічний звіт міського голови Володимира Коваленка перед мешканцями Новокаховської ОТГ про роботу за рік.

Станом на 22  вересня вже відбулося понад 20 зустрічей з колективами навчальних та дошкільних закладів, працівниками закладів культури, охорони здоров’я, підприємств та установ.

Пропонуємо вам дізнатись, про що розповів міський голова учасникам зустрічей. Про це важливо знати і вам, шановні читачі, щоб отримати відповіді на свої запитання від керівника міста:

–  Ці зустрічі проводжу для того, щоб розповісти, чим я рік займався як керівник виконкому і депутатського корпусу – з жовтня минулого року і по теперішній час. І це дуже важливо знати кожному, щоб мати достовірну інформацію, – розповідає Володимир Коваленко. – По-друге, думаю, маю моральне право стояти перед вами, бо я знаю, яким місто було ще рік назад,  і що ми за рік з вами зробили. Чому кажу з вами – бо більшість проектів, планів – вони вперше були озвучені кимось із жителів міста під час спілкування дорогою на роботу, на особистому прийомі, спілкуванні в колективах. А потім трансформувались у міські програми і почали втілюватися в життя.

Що таке органи місцевого самоврядування? Це структура, яка повинна надавати певний пакет послуг кожному мешканцю громади: вчитися, лікуватися, їздити транспортом, отримувати комунальні послуги, розвиватися духовно і фізично. Щоб все це ритмічно працювало. І щороку ці напрямки потрібно вдосконалювати відповідно до викликів сучасності, технічного прогресу, бажань людей.

НОВИЙ РІК ЖИТТЯ – З НОВИМ БЮДЖЕТОМ МІСТА

З середини жовтня місто починає формувати новий рік життя. Основа цього – бюджет, план соціально-економічного розвитку і цільові програми. З цього складається система управління. Бюджет 2020 був непоганий. Дохідна частина бюджету завдяки 57-й ОМПБр стала набагато кращою, ніж у попередні роки. На жаль, практика, коли бюджет формувався за рахунок промислових підприємств, пішла в минуле.

Після втрати ринків збуту на багатьох підприємствах на складах лежить продукція, а реалізації немає. Тому кожного разу я аналізую цю ситуацію як міський голова, і 12 років –  як член Правління Асоціації міст України, до якого входять 40 міських голів (загалом до складу Асоціації увійшли 909 міст України). Ми аналізуємо, що робити далі. І розуміємо, що складовою міського бюджету все більше стає сфера обслуговування і бюджетні організації. Тому я боровся за те, щоб 57-а ОМПБр була дислокована в нашому місті. Тепер наступний етап – забезпечити військових житлом. Під час приїзду на Херсонщину Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля ми представили проект на будівництво в місті 90-квартирного будинку.

НАВЧАТИ І ЛІКУВАТИ – ДВА ВАЖЛИВИХ НАПРЯМКИ

Навчати і лікувати – дві важливі державні функції. Ми маємо забезпечити їх на місцях. Освіта обходиться місту в загальній сумі державних і місцевих коштів у 272 млн. грн. До кінця року з фінансуванням та додатковими виплатами все гаразд.

Як і в попередні роки, були передбачені кошти на ремонти. У Новокаховській гімназії на 890 тис. грн. поміняли покрівлю, ЗОШ №4 формуємо як Академічний ліцей: в минулому році на ремонт було направлено 1 млн. 400 тис. грн.., в цьому році – майже 1,5 млн. грн. В 14 дитсадках, школах громади в цьому році провели необхідні ремонти, щоб створити найкращі умови для роботи педагогів і навчання дітей. Харчування дітей бюджету міста обходиться в 9 млн. грн., перевезення – 1млн. 300 тис. грн. Вже формується перелік робіт на наступний рік.

ВЕСЕЛЕ І КОЗАЦЬКЕ – НА ОСОБЛИВОМУ КОНТРОЛІ

Після приєднання до Нової Каховки Козацького і Веселого і створення Новокаховської міської ОТГ додалося і закладів. Якщо навчальні заклади там  у нормальному стані, то територія вимагає більшої уваги. Оновлення потребують і заклади культури. У Веселому 15 років заливало покрівлю Будинку культури, і він не працював. З міського бюджету 1 млн. 680 тис. направили на ремонт покрівлі, комунальному підприємству громади придбали трактор, навісне обладнання, коси. Щоразу нагадую: тепер Нова Каховка розпочинається не з Каховської ГЕС, а з Шилової Балки. І чистота повинна бути на всій території! Тому до приєднаних громад завезли контейнери для сміття, КП «Міський водоканал» почистив каналізацію в Козацькому ліцеї – чого жодного разу не робили в попередні 15 років! У Веселому і Козацькому досі дивуються: як так швидко можна вирішувати питання?

 

Всі проблеми громади добре відомі, вони вирішувалися в попередні роки, в поточному році, і їх розв’язання передбачено на наступні роки. Однією з основних є програма енергозбереження. Це поступова заміна вікон у всіх школах громади. Ще одне – заміна комунікацій, встановлення нових парканів у школах. По освіті моя принципова позиція – якщо у закладі формується старший клас, то він має залишитися в школі. Нікого в ліцей силою не заганяємо. Так буде принаймні до 2024 року.

«ДО ПОЛОГОВОГО ВІДДІЛЕННЯ ПРИХОДЯТЬ ЗА ЩАСТЯМ!»

Більш проблемною на сьогодні є медична галузь. Адже три роки тому держава запровадила реформу, і заклала конфлікт. «Первинці» зарплату підняли, вторинна ланка залишилась на попередньому рівні. Це створило конфліктну ситуацію між лікарями. З 1 квітня 2020 року вторинна ланка перейшла на фінансування з НСЗУ. Новокаховська міська лікарня входить до складу 220 опорних лікарень України. Через 2 роки 40% коштів лікарня має заробити сама. Асоціація міст України наполягає на придбанні для всіх цих лікарень необхідного обладнання. Лише тоді заклади зможуть надавати послуги достойного рівня і отримувати за це кошти від НСЗУ. Медицина має стати сучасною, якісною, обладнаною необхідною апаратурою і забезпеченою кваліфікованими кадрами. На перший план має вийти профілактика і рання діагностика хвороби.

У 2020 році з міського бюджету на придбання медичного обладнання було направлено 12 млн. грн., придбано рентген-апарат за 4 млн. 600 тис. грн.,  апарат УЗД, необхідне обладнання для хірургічного, гінекологічного, пологового відділень. Завідуюча пологовим відділенням Ірина Шмакова сказала мені унікальні слова: «Пологове відділення – єдине зі всіх інших, куди йдуть не хворі люди. Сюди приходять за щастям! І тому тут в першу чергу мають бути нові світлі вікна, теплі затишні палати, зручні ліжка для майбутніх мам і необхідне обладнання для лікарів.

 

В попередні роки за кошти міського бюджету, як відомо, зроблено ремонт інфекційного, кардіологічного, травматологічного, хірургічного відділень.

«КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПРАЦЮЄ ДЛЯ ГРОМАДИ»

Принципова позиція міської влади – збереження комунальних підприємств. Бо вони належать громаді, тож ними можна оперативно управляти і більш якісно та вчасно вирішувати комунальні питання: покіс трави, прибирання повалених дерев, вивіз сміття, забезпечення міста водою. Приватні структури миттєво реагують на складові тарифу і без розмов корегують тариф. В КП цю різницю компенсують  за рахунок коштів міського бюджету, щоб не обтяжувати споживачів зростанням тарифу. За 8 місяців з бюджету міста було направлено 4,8 млн. грн. на компенсацію КП «Міський водоканал» збільшення витрат.

На перевезення пільговиків держава коштів не надала. Місто компенсує КП «Автоцентр» витрати на перевезення пасажирів-пільговиків – протягом року це 2,8 млн. грн. Також 1 млн. 300 тис. грн.. – на покриття різниці в тарифах, щоб підприємство не підіймало вартість проїзду.

Значну увагу у 2020 році приділили придбанню нової техніки для КП. Придбали за два роки 5 нових автобусів, 4 автомобіля для збирання сміття, оновили сміттєві майданчики, придбали нові контейнери для сміття і 16 великих помаранчевих кузовів  для сміття великого габариту. Днями встановлять ще 14 кузовів.

Для КП «НК ШЕУ» придбали два КАМази і установку для закриття тріщин в асфальті. Кожне КП створило програму подальшої діяльності. Тож нині діють програми ремонту доріг і тротуарів – асфальтного і плиточного покриття, благоустрою, оновлення міського парку, озеленення, благоустрою, освітлення вулиць.

Є Програма розвитку старостинських округів – закладів культури, спорту, освіти, ФАПів, ремонту доріг, заміни освітлення, старих теплотрас.

НОВА КАХОВКА ВМІЄ ЗУСТРІТИ ГОСТЕЙ

Сфера послуг все активніше працює в місті. Новокаховська громада щороку зустрічає все більше іноземних гостей, українських високопосадовців, представників різних сфер життя країни. Плідним був 2020 рік. Громаду відвідали Президент, міністри, дипломати.

 

 

А в міських закладах відпочинку протягом літа місця бронювали заздалегідь – настільки комфортний і цікавий відпочинок та перебування пропонували місцеві підприємці мешканцям інших областей України та інших країн. Туристичний напрямок стає на території громади все більш потужним.

ПОТУЖНА ЛАНКА – ОСББ

Успішною є співпраця з ОСББ. Створено ГО голів ОСББ, далі – Револьверний фонд, якому з бюджету міста направили понад 1 млн. грн.. на безвідсоткові кредити для ОСББ. Цю суму плануємо збільшити до 2-х млн.. грн..

КОВІД-19 І ПОЖЕЖА ОБІЙШЛИСЯ МІСТУ У 14 МЛН. ГРН.

В цьому році плани довелося коригувати, оскільки значних коштів потребували карантинні заходи. Загалом це 14 млн. грн. – 5,5 млн. грн. на захист медичних працівників. Внаслідок Постанови Кабміну про зміну розміру плати за землю в період карантину місто недоотримало 4,5 млн. грн. Ще понад 3 млн. грн. потрібно на відновлення покрівлі на вул. Букіна, 20 – офіційно повідомили, що область і держава фінансово допомогти не зможуть. Втрата цих коштів не дозволила виконати цілу низку передбачених в місті робіт. Приміром, замінити асфальтні доріжки на плиточне покриття на проспекті Дніпровському. Ці роботи – в планах на наступний рік. Кожна вулиця і тротуар вписані до міської програми і передбачена їх реконструкція. В планах – вулиця Французька, Першотравнева, дорога в Нових Лагерях. Все сплановано, і кожен об’єкт чекає свого часу.

ДО ВАЖЛИВИХ ПРОБЛЕМ – ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДХІД

Переконаний: до всіх міських проблем потрібно підходити професійно, з урахуванням життєвого досвіду, співпраці з усіма гілками влади, управлінь та Міністерств. Почувши пропозиції мешканців, вислухавши професійні точки зору спеціалістів, науковців. Саме так ми і робимо.

У Нової Каховки є своє обличчя. Воно сформоване нашою спільною працею. Мені приємно казати про це напередодні Дня міста. Унікальність, перспективність, привабливість нашого міста відмічають гості Нової Каховки. Ми маємо успішні результати вирішення цілої низки проблем міста. Маємо перелік проблемних питань, які обов’язково будемо разом вирішувати. Це життя. І воно щодня відкриває нам нові проблеми і нові перспективи. Спільно ми все це зможемо зробити».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.