НОВА КАХОВКА: ІСТОРІЮ РОЗКАЖУТЬ МУЗЕЙНІ ЕКСПОНАТИ.

Напередодні Дня народження Олександра Петровича Довженка та Дня міста Нова Каховка до музею історії міста на тематичну екскурсію завітали студенти 2 курсу  ВСП «Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного».

10 вересня Україна відзначила 126 років з дня народження видатного кінорежисера, сценариста, засновника української кінематографії Олександра Довженка.

Нова Каховка в житті митця посіла особливе місце. Саме тут Олександр Петрович написав свою «Поему про море», зробив перші  кіно проби майбутньої стрічки, долучився до будівництва міста та гідровузла. Саме тут востаннє закохався у велич Дніпра та широкий степ, тут залишив частинку свого серця…

«Усіх людей сьогодні я люблю. Люблю народ свій палкою любов’ю. У Новій Каховці мене вразило глибоке видовищне перетворення природи… Люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро – велику річку мого народу, чисте ласкаве повітря, ясне небо і широту у всьому, і стриманість у пейзажі, і величавий спокій. І ніде мені не хотілося б так жити, як тут, на чудесному рідному березі. Ніде й ніколи я не проймався так любов’ю до людей, як тут», – написав Олександр Довженко.

20 вересня 1950 року Рада Міністрів СРСР прийняла Постанову «Про будівництво Каховської ГЕС на Дніпрі, Південно – Українського, Північно – Кримського каналів, і про зрошення земель південних районів України та північних районів Криму».

Під час екскурсій діти разом з екскурсоводом Наталією Ільницькою згадали період будівництва Каховської гідроелектростанції, забудови перших житлових кварталів, розташування основних архітектурних об’єктів міста – Літній кінотеатр, Палац культури, адмінбудинок міськвиконкому, спортивний комплекс «Енергія» та інші.

Студенти відкрили для себе нові сторінки історії Нової Каховки і людей, які творили цю історію.

Начальник відділу Наталія ЗАРУДНА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.