ДЕНЬ МІСТА НОВА КАХОВКА: УРОЧИСТОСТІ РОЗПОЧАЛИСЯ ВИКОНАННЯМ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ І ПРИВІТАННЯМИ.

День міста Нова Каховка мешканці громади святкували на день пізніше, ніж планували – 27 вересня. Причина для перенесення свята була вагома – трагедія в Україні і загибель 26 військових льотчиків і курсантів Харківського Університету Повітряних сил України імені Івана Кожедуба.

Тому на початку святкувань хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять, а також пам’ять всіх загиблих новокаховчан, та всіх, хто віддав своє життя, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Мабуть, так розпорядилася доля, що цього року День міста співпав з Днем машинобудівника і Днем туризму. Тож у святковій програмі особливу увагу приділили першому підприємству міста – Новокаховському електромашзаводу, будівництво якого розпочалося 65 років назад. І відзначили кращих працівників машинобудівної галузі міста, яка представлена сьогодні ТОВ «ЗКЕМ», ТПО «Новокаховський електромеханічний завод» і НВП «НКЕМЗ». А також міський голова Володимир Коваленко привітав і вручив грошовий сертифікат славетному чоловічому хору, який було створено на НКЕМЗ Єгором Пилиповичем Лисенком та який очолив справжній маестро Тарас Степанович Олійник, а згодом – Микола Григорович Осоченко.

Святковий для міста день розпочався о 10 годині на алеях міського парку імені Степана Фалдзинського. Тут художники влаштували творчу акцію «Подарунок місту». Вісім митців подарували новостворені на пленері картини Новій Каховці. Впродовж дня діяли різноманітні виставки, фотозони, майстер-класи. Музичні вітання дарували юні співаки і музиканти, що виступали на верхній терасі альтанки біля Палацу культури. Міський голова Володимир Коваленко нагородив переможців дитячого художнього конкурсу «Моє рідне місто», оглянув картини місцевих талановитих майстрів.

Після 15.00 біля святкової сцени на центральній площі міста збиралися творчі колективи міського Палацу культури і Будинків культури та сільських клубів зі всієї Новокаховської ОТГ. Вечірня святкова частина розпочалася концертом за їх участі. Потім всі  учасники концерту в колоритному українському вбранні розташувалися на центральній площі міста. Відбулося спільне виконання Державного Гімну України.

Мешканців громади з Днем міста привітав міський голова Володимир Коваленко:

«Дорогі новокаховчани, представники всіх 13-ти населених пунктів нашої громади. Що сталося з нами за рік? Ми адміністративно змінилися. Ми стали об’єднаною територіальною громадою. Ми з вами прожили цей рік, зробивши достатньо серйозні кроки в напрямку розвитку, стабільності, добрих вчинків, реальних справ. Я хочу подякувати всім вам за те, що на цій території  існують людські стосунки. Найголовніше наше досягнення – це стабільність політична, фінансова, людська.

Хочу подякувати лікарям, які в лиху годину загрози від COVID-19 рятували наших людей і продовжують робити це сьогодні. Дякую вчителям, які в непростих умовах навчають дітей. Дякую працівникам виробничих підприємств: як би важко не було, але вони вносять свою долю у формування міського бюджету. Я дякую підприємцям, працівникам культури. Я дякую депутатам міської ради – ту більшість, яка знає свою відповідальність. Я дякую воїнам 57-ї ОМПБр, громадським організаціям, ветеранам – учасникам АТО/ООС. Я ДЯКУЮ ВСІМ ВАМ – за те, що в нашому місті створені такі людські взаємовідносини. Бо сьогодні на жаль не у всіх українських громадах розуміють один одного. А лише коли є порозуміння – тоді є майбутнє.

Сьогоднішнє свято – воно в першу чергу з нагоди Дня електромашинобудівників. Нашому знаному, колись містоутворюючому підприємству НКЕМЗ в цьому році – 65 років. На цьому підприємстві виросла велика кількість талановитих майбутніх керівників, просто чудових людей. Немає жодної сім’ї, яка б не була пов’язана з цим підприємством. І може сьогодні не кращі часи у наших виробничників. Але у нас є перспективи. Бо ми хочемо жити в цьому місті. Робимо все для того, щоб у нас було майбутнє – для нас, для наших дітей та онуків. В любові, в повазі, в порозумінні – майбутнє нашого міста, нашої громади і нашої країни.

27 вересня – велике православне свято. І нехай Бог завжди дає нам можливість реалізувати себе. І нехай людський розум, відповідальність і любов будуть основою для нашого життя. І все, що сьогодні буде відбуватися на цій площі – для вас. Бо ви заслужили це свято. Нехай воно увіллється струмком доброти і любові у кожне ваше серце. З Днем народження, рідне наше місто!».

Новокаховчан з Днем міста привітав  Високопреосвященніший Філарет, Митрополит Новокаховський і Генічеський:

«Не так давно жив на землі великий праведник – сербський Патріарх Павел. Він казав: «Людина не може зробити на землі Рай. Але вона може зробити так, щоб на Землі не було пекла». Щиро бажаю, щоб всі ми не допустили пекла на землі. Щоб пам’ятали, що ми – Люди. Тож варто жити по-людськи. Хай милостивий Бог благословляє наше місто. Наважусь сказати від імені різних віруючих. В нашому місті багато релігійних громад. Ми всі разом молимося кожен по своєму – але за всіх нас».

З нагоди Дня міста привітання новокаховчанам надійшло з міст-побратимів – українського Дрогобича і грузинського Ланчхуті. Побратими у своїх листах зазначали: сьогодні – динамічне життя, і, на жаль, доводиться розділяти миті суму і радості. Україна в скорботі за загиблими в Чугуївській трагедії. Саме тому святкування Дня міста Нова Каховка було перенесене. Але життя повинно тривати. Міста-побратими подякували керівництву Новокаховської громади і всім мешканцям за дружбу та партнерство. Зізнались: через пандемію коронавірусу довелося коригувати плани щодо спільних проектів. Але висловили задоволення: в попередні роки вдалося реалізувати чимало. Тож побажали наснаги до нових звершень, здоров’я, і щоб жодні негаразди не ставали перепоною для реалізації омріяних задумів задля міської громади і Таврійського краю. Міста – побратими підтвердили: завжди раді зустрічати новокаховчан як дорогих гостей.

Громаду Нової Каховки привітали з нагоди свята міський голова Таврійська Микола Різак, старости Дніпрянського, Райського, Веселівського і Козацького старостатів Анатолій Білий, Іван Коваль, Людмила Аннас та Андрій Чирко.

«Нова Каховка стає все краще – і ми за це дуже вам вдячні, бо беремо з вас приклад. Будьте здорові і щасливі. А місто нехай розвивається і процвітає», – зазначив Микола Різак. Він подарував картину з мальовничим куточком Нової Каховки.

Від жителів правобережної частини Новокаховської громади з Днем міста привітав староста Козацького старостату Андрій Чирко:

«Символічно, що за 9 місяців спільного з вами життя ми стали повноцінними членами такої потужної сім’ї як Новокаховська ОТГ. Попереду – великі плани. Вірю в щасливе майбутнє не тільки Нової Каховки, а всієї об’єднаної громади».

Ці слова підтвердила і староста Веселівського старостату Людмила Аннас:

«Приємно, що ми стали частиною великої громади, яку очолює потужна професійна команда на чолі з досвідченим керівником. Тож з гордістю можу сказати – з днем народження, рідне місто!».

Староста Дніпрянського старостату – найбільшого після Новокаховської громади – Анатолій Білий нагадав, що 2 жовтня друга річниця з дня створення Новокаховської ОТГ. І створення громади почалося саме з приєднання до Нової Каховки Дніпрянської селищної ради. «Ми стали ще ближче», – констатував Анатолій Білий. – А з 2 жовтня 2018 року стали одним цілим. Тож зі святом всіх нас!».

Староста Райського старостату Іван Коваль звернув увагу: «Нова Каховка – місто молоде. І не лише за віком – тут мешкають люди, молоді душею».

Міський голова Володимир Коваленко від всієї громади подякував старостам за привітання. Вибачився перед ними, бо зізнався – в критичні моменти можливо буває різким. Але все це – заради людей і результату, заради вирішення чергової проблеми.

«Нова Каховка починається тепер не з Дніпровського проспекту – а з Шилової Балки, і закінчується на виїзді з рибзаводу. Тому я, старости, депутати відчуваємо відповідальність за кожну людину нашої громади», – зазначив міський голова.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.