КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА COVID-19 СТРІМКО ЗРОСТАЄ. ВОЛОДИМИР КОВАЛЕНКО ДОРУЧИВ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОПЕРАТИВНЕ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ХВОРИМ І ЗАХИСТ МЕДПРАЦІВНИКІВ.

Під час апаратної наради 5 жовтня заступник міського голови, голова міської комісії з ТЕБ та НС Олег Тарабака доповів про ситуацію із захворюваністю на COVID-19.

Він повідомив: станом на 5 жовтня по Херсонській області зростання кількості хворих на коронавірус призвело до того, що Херсон та три райони – Білозерський, Іванівський та Новотроїцький – перейшли у «жовту» зону.

На 5 жовтня приріст хворих такий, що частина Херсонщини дуже швидко може перейти до «помаранчевої» зони.

В Новій Каховці з початку епідемії захворіло 35 осіб. За вихідні, 3 та 4 жовтня, кількість хворих почала стрімко зростати. За два дні до лікарні потрапили 8 мешканців міста. Загалом в лікарні перебуває 17 чоловік, хворих на COVID-19. Непокоїть те, що почали хворіти лікарі.

Олег Тарабака як голова комісії ТЕБ та НС озвучив вимогу до керівників – посилити карантинні заходи у підпорядкованих керівникам управліннях, відділах та комунальних підприємствах: користуватися захисними масками, дотримуватись соціальної дистанції, проводити частіше вологі прибирання в приміщеннях, обробку робочих поверхонь, користуватися дезінфекторами.

«Хочу, щоб ви зрозуміли: ситуація входить у пікову стадію. Ми вже проводимо перепрофілювання терапевтичного відділення під розміщення ковідних хворих. А також готуємо реанімаційне відділення для прийому хворих на COVID-19. По Херсонській області за період карантину від коронавірусу померли 29 чоловік. А за останній тиждень вересня – 4 хворих. Хвороба швидко розповсюджується. Тому в колективах потрібно негайно припинити великі зібрання, наради за участю великої кількості людей. І всіх, кого можна, необхідно відправити на дистанційну роботу», – звернув увагу керівників Олег Тарабака.

Як повідомила начальник міського відділу освіти Лілія Микитенко, викладачі та учні Новокаховського техніко-економічного ліцею, які перебували на самоізоляції, вже з неї вийшли. Завершується 8 жовтня самоізоляція для викладачів та учнів Козацького ліцею. У дитсадку «Журавлик» три групи – 37 дітей, де працювала медсестра, що захворіла, 6 вихователів і три помічника відправлені на самоізоляцію. У Новокаховській гімназії на самоізоляцію відправлено вчителя математики і 4 класи, де вона викладала.

Міський голова озвучив вимогу: подбати про захист лікарів та медсестер, що працюють з ковід-хворими. Як повідомила генеральний директор Центру КНЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Ходорковська, на 5 жовтня корона вірусну хворобу виявлено у 21 мешканця міста, з них 4 – медпрацівники. На самоізоляції – 76 чоловік. Всі медичні працівники на роботі забезпечені засобами захисту – халатами, масками, антисептиками. На вході до поліклініки є засоби для обробки рук, вимірюється температура.

Головний лікар КНЗ «Центральна міська лікарня» Ігор Гайдаманчук підтвердив: станом на 5 жовтня в інфекційному відділенні перебувають 17 хворих. З них 10 – з Нової Каховки, решта – З В.Олександрівки, Берислава, Нововоронцовки. Захворіли 3 медичних працівника. Терапевтичне відділення частково переводять на лікування хворих з пневмонією, а також до прийому ковідних хворих готують кардіореанімацію. Оскільки важким хворим може знадобитися кисень, то для цього підготовлено додатково сім ліжок з підключенням апаратів ШВЛ у терапевтичному відділенні.

Міський голова Володимир Коваленко звернув увагу керівників закладів охорони здоров’я міста на негайне виконання заходів, які дозволять забезпечити оперативне надання допомоги хворим пацієнтам і захист лікарів.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.