В НОВІЙ КАХОВЦІ ВІДБУВСЯ МІТИНГ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА І ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

«…Пора осіння. Шурхіт падолисту. Покрови час… Ще у старі віки твою Покрову, Матінко Пречиста, за щит собі обрали козаки. Коли ставало військо їх до бою – над козаками був не тільки стяг: твій образ був у кожного з собою, щоб силу надавав їм для звитяг».

День 14 жовтня для українців став особливо урочистим днем, в якому поєдналися три величних свята – Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва і День Захисника України. Цю славну дату новокаховчани відзначили мітингом біля пам’ятної стели Захисників України, нещодавно відкритої за ініціативою ветеранів АТО/ООС – членів громадської організації «Біла стріла», при підтримці міського голови Володимира Коваленка, депутатів міської ради на проспекті Перемоги біля будівлі ПТУ №14.

Свято 14 жовтня увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної української землі впродовж всієї багатовікової української історії. Це свято – для всіх людей військової справи, доблесті і честі.

«Цей день, 14 жовтня, по суті є усвідомленим відображенням України», – нагадав новокаховчанам міський голова Володимир Коваленко. – В цьому святі все – наш Бог, наша віра, наша історія, наше сьогодення і наше майбутнє. А місце, куди ми сьогодні прийшли, тим більше є символом історії нашої країни. Я вкотре дякую представникам ГО «Біла стріла» – бо це була їх ідея: в цьому місці, на цій стелі, поєднати нашу історію і бути прикладом збереження пам’яті про події минулого і сучасного. На цій стелі відображені покоління наших героїв – козацька доба, доба Другої світової війни, воїни інтернаціоналісти, і сьогодення – нажаль, криваве: втрати, захоплені українські території. Ми повинні пам’ятати: в наших руках – доля України. Маємо зробити так, щоб пращури спали спокійно, діти спокійно дивилися в майбутнє, а ми спокійно працювали. Нехай Господь Бог, Матір Божа щодня бережуть кожного з вас, нашу землю.

У всіх, хто прийшов сьогодні сюди – глибока душа, розуміння відповідальності за долю країну. Я дякую ветеранам Другої світової, воїнам-інтернаціоналістам, ветеранам АТО/ООС, представникам військової частини протиповітряної оборони, керівництву і воїнам 57-ї ОМПБр, яка стала невід’ємною частиною нашої  Новокаховської громади – великої нашої сім’ї. І кожного разу, коли розпочинаю наради, я в першу чергу питаю – що зроблено в поліпшенні побутових умов та вирішенні важливих питань перебування воїнів бригади в нашому місті? Всіх вітаю зі святом і прошу у Бога одного – щоб на нашій землі не було пострілів, а запанував мир!».

В часи незалежності свято Покрови почали відзначати як День Українського козацтва. Наш край – це батьківщина козацької вольниці, це місця, що зберігають козацький дух. Саме в нашому південному краї збережено могили видатних козацьких ватажків та залишки Кам’янської та Олешківської Січей. Для нас це свято – не лише релігійне, але й національне. Воно єднає країну перед сучасними викликами та загрозами.

«Нажаль, велике православне свято Покрови Пресвятої Богородиці вже має присмак скорботи», – з такими словами від Новокаховської єпархії звернувся до присутніх на мітингу секретар Новокаховської єпархії, протоієрей Миколай. – Це пов’язано з воїнами сучасної України, з яких не всі повернулися живими додому. Ми часто звертаємось до Бога, коли тягар на серці. Але ми повинні просити, щоб Бог вберіг нас від проблеми, від тягаря, від поразки. Ми звертаємось до Богородиці, щоб покрила нас своїм Святим Покровом, зберегла нас, почула наші молитви.

Нині нас тут не дуже багато. Але річ не в кількості – річ у щирості. Тут багато представників Збройних Сил України. Їх щира молитва, як нікого іншого, буде Богом почута. Бо вони на передовій, де є Бог, вони і війна. І перед Богом та лицем смерті всі рівні. Пам’ятайте слова Бога: «Я не Бог мертвих – я Бог живих». І звертайтесь до нього не тоді, коли нам важко, а звертайтесь постійно – щоб Бог не допустив втрат і горя. Пресвята Богородиця – вона мати, вона завжди вислухає. Тому будьмо гідні цієї святості, будьмо гідними синами нашої держави».

Під час мітингу зі святом Захисників привітали воїнів 57-ї ОМПБр імені кошового отамана Костя Гордієнка та воїнів ракетно-зенітної бригади С 300. До новокаховчан звернувся командир 57-ї ОМПБр полковник Анатолій Мішанчук. Він поздоровив всіх зі святом, подякував громаді, волонтерам, громадським організаціям, висловив вітання кожному військовослужбовцю, який нині виконує бойове завдання на Сході України. І побажав відпочити тим, хто знаходиться на ротації. А всім українцям – мирного неба, і щоб швидше закінчилася війна.

Командир підрозділу гранатометників, голова громадської організації учасників бойових дій та ветеранів АТО «Біла стріла» Дмитро Марков був по-військовому стриманим і небагатослівним. Нагадав: сьогодні свято, але й сумний день. Бо ми згадуємо всіх загиблих – не лише на Сході України.

«Білій стрілі» вже 5 років. За цей час багато зроблено: бійці працюють у зручному офісі, де є спортивна зала. Відкрито пам’ятник загиблим Захисникам України. Ведеться активна військово-патріотична робота з молоддю міста. Ветерани охороняють громадський порядок, добросовісно працюючи в КП «Муніципальна охорона». Дбають про своїх побратимів та їх родини. Беруть участь у всіх міських заходах, озвучують власні ініціативи.

14 жовтня 2020 року завдяки пропозиції ветеранів АТО і при підтримці міського голови поряд з пам’ятником було відкрито пам’ятний стенд з фото всіх загиблих в зоні проведення АТО/ООС новокаховчан. До цієї дати «Біла стріла» випустила книгу, куди увійшли спогади про новокаховчан – ветеранів Другої світової, воїнів –інтернаціоналістів, воїнів сучасної України, які нині захищають українську землю. Дмитро Марков подякував за все міському голові Володимиру Коваленку, начальнику УПСЗН Олені Стоянчук, яку воїни та ветерани АТО/ООС називають справжньою матір’ю, депутатському корпусу – «ми бачили всі п’ять років, хто працював, а хто – ні». Голова ГО «Біла стріла» зазначив: завдяки активній депутатській більшості, їх підтримці «Біла стріла» змогла зробити багато добрих справ.

Дмитро Марков і його побратим Вадим Ковальов вручили перший примірник книги «Захисники України», яку підготували і видали до 14 жовтня, представникам ПТУ №14. Решту примірників книги днями подарують міським музеям і навчальним закладам.

«Все, що ми робимо – ми робимо не для себе. Так, ми цим живемо. Це доля наша така. Тому, що пам’ять – вічна», – емоційно промовив Дмитро Марков. І додав: відкриття музею історичної правди в ПТУ №14, зустрічі зі школярами і студентами, розповіді про загиблих побратимів, організація з молоддю міста суботників, спортивних заходів – все це для того, щоб молодь серцем відчула важливість того, що зробили і роблять українські воїни. І щоб пам’ять про мужні вчинки воїнів різних історичних періодів була щирою, глибокою і довгою.

Разом з міським головою Володимиром Коваленком, командиром 57-ї ОМПБр Анатолієм Мішанчуком члени ГО «Біла стріла» відкрили цього дня пам’ятний стенд на алеї поряд з пам’ятником Захисникам України. На стенді – слова Олександра Довженка і фото всіх новокаховчан, які загинули, захищаючи Україну на сході. Серед них – колишній учень ПТУ №14 Роман Атаманчук, побратим ветеранів «Білої стріли», боєць 57-ї ОМПБр Євген Черних.

Тепер щодня будь-хто – новокаховчанин або гість Нової Каховки, який прийде до пам’ятника Захисникам України на проспекті Перемоги і підійде до пам’ятного стенду, знову і знову зможе згадати поіменно кожного мешканця міста, хто в різні роки, починаючи з 2014 року, віддав своє життя, боронячи Україну від агресора в районах Донеччини і Луганщини. Пам’ять всіх загиблих захисників України вшанували покладанням квітів.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.