ЯК ГОЛОСУВАТИ ЗА НОВИМИ ПРАВИЛАМИ?

Цієї неділі, 25 жовтня, відбудуться місцеві вибори. Це перші вибори за новим виборчим кодексом.

Щоб бюлетені, які вам видадуть на дільниці, не стали несподіванкою, пояснюємо як голосувати по-новому та куди поставити «галочку», аби ваш голос зарахували.

 

ЩО ВЗЯТИ НА ВИБОРЧУ ДІЛЬНИЦЮ?

Виборчі дільниці будуть відчинені з 08-00 до 20-00. На вході будуть розміщені антисептики, вам виміряють температуру. Рекомендується приходити у захисній масці, з власною ручкою. Дітей краще залишити вдома. Не забудьте взяти свій паспорт.

СКІЛЬКИ БЮЛЕТЕНІВ?

У Новокаховській громаді виборцям видадуть по 4 бюлетені, які відрізнятимуться за кольором. У бюлетені рожевого кольору голосуємо за міського голову, жовтого – за депутата Новокаховської міської ради, зеленого – за депутата Каховської районної ради, синього – за депутата Херсонської обласної ради.

ОБИРАЄМО МІСЬКОГО ГОЛОВУ

Міського голову обиратимемо за звичною схемою. У бюлетені буде перелік кандидатів і місце для однієї позначки. Ставимо зручну для вас відмітку навпроти обраного вами кандидата. Наприклад, галочку чи плюсик. На цьому все – справу зроблено.

Приклад правильного заповнення бюлетеня за міського голову

ГОЛОСУЄМО ЗА ДЕПУТАТІВ

Решту депутатів обиратимемо по-новому – за відкритими списками. Тепер депутатів оберуть не за їхнім номером у списку, а за кого буде віддано найбільше ваших голосів. Тому в бюлетені з одного боку буде назва партії і її лідер, з іншого – список членів партії, а посередині – місце для вашого голосування.

Так виглядатиме бюлетень, в якому обиратимуться депутати

Під час голосування необхідно поставити позначку біля назви партії та вписати номер кандидата, обов’язково з цієї ж партії, якого підтримуєте. Цифри слід вписувати за трафаретом, як раніше на поштових конвертах.

Так правильно писати цифри в бюлетені

Тобто, голосуючи за конкретного кандидата, ви піднімаєте його у списку і у нього буде більше шансів бути обраним. Якщо ж ви не поставите номер кандидата, а лише позначку за партію, ваш голос все одно зарахують і це означатиме, що ви згодні із порядком кандидатів у списку.

Так правильно заповнити бюлетень при виборі депутата

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: Не можна голосувати за одну партію, а кандидата вибрати з іншої. Інакше ваш бюлетень буде вважатися недійсним.

Фото: ГО “ГМ “Опора”

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.