МИ ОБИРАЄМО, НАС ОБИРАЮТЬ…

Місцеві вибори пройшли в Україні 25 жовтня. В Херсонській області 805 тис 744 виборці обирали 64-и депутати обласної ради, 210 депутатів районних рад – до 5-ти районних рад, 1210 депутатів рад громад, 49 голів рад ОТГ. До Новокаховської міської ради обирали 34 депутата.

У виборах до Херсонської обласної ради брали участь 9 політичних партій, які на 64 депутатських мандати висунули 473 кандидата в депутати. До Каховської районної ради – 13 політичних партій і 72 кандидата.

О 08.00 в Новокаховській ОТГ на трьох виборчих округах відкрилися 35 виборчих дільниць. В Новокаховській ОТГ цього разу мали право проголосувати 49 тис. 669 виборців. На посаду міського голови балотувались 4 кандидати. На обрання до Новокаховської міської ради було зареєстровано 311 кандидатів у виборчих списках від 13 політичних сил.

ЯВКА – 30%

У понеділок, 26 жовтня, виборчі комісії продовжили рахувати голоси на місцевих виборах. За даними Центральної виборчої комісії, явка по Україні склала майже 37%, по області – 32%, по Новій Каховці – 30,25% (на 20.00 – 25 жовтня).

Для порівняння з місцевими виборами 2015 року, явка значно зменшилась – тоді вона становила 46,6%. Про це на брифінгу сказав голова ЦВК Олег Діденко.

ПРОМІЖНІ ПІДСУМКИ

У Новокаховській територіальній виборчій комісії зазначають: на 9:00 понеділка, 26 жовтня, вже було опрацьовано 50% протоколів. Через збої у комп’ютерному забезпеченні виникла затримка із внесенням даних до офіційної системи. «Через це ми поки що не можемо озвучити конкретні відсотки», – сказали в ТВК.

Втім, кореспонденти щотижневика «Говорить Нова Каховка» стали свідками розкриття протоколів кількох виборчих дільниць.

За попередніми даними, серед кандидатів на посаду міського голови одразу визначився безперечний лідер – чинний міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

Щодо партій, які мають шанси отримати мандати у міській, районній та обласній раді, найбільше голосів було озвучено за політичні сили «ОПЗЖ», «Нам тут жити», «Слуга народу» і «ЄС».

ВИЯВЛЕНІ ПОРУШЕННЯ

Як зазначають в поліції області, впродовж дня голосування надійшло 162 повідомлення про можливе порушення виборчого законодавства. За результатами проведених перевірок поліцейські встановили, що 24 інформації не підтверджуються. За іншими тривають перевірки. На 20.00 25 жовтня було складено 13 адміністративних протоколів за фактами незаконної агітації, пошкодження виборчих бюлетенів та їх фотографування, а також було відкрито одне кримінальне провадження.

ГО «Громадська мережа «Опора» повідомила: у Новій Каховці на виборчій дільниці №650612 кандидатка у депутати міськради від партії «Наш край» перебувала з пакетом із символікою цієї ж партії. «Жінці зробили зауваження, однак вона відмовилася сховати пакет. Спостерігачка «Опори» звернулася до поліції щодо незаконної агітації», – йдеться у повідомленні.

ЯК ПРОХОДИЛИ ВИБОРИ НА ДІЛЬНИЦЯХ?

Про це розкажемо на прикладі однієї з найбільших виборчих дільниць у Новій Каховці, на окрузі №1 – вона розташувалася у приміщенні бібліотеки по пр. Перемоги, 42.

Як повідомив голова виборчої комісії Олександр Грудина, на 13.00 на дільниці проголосували 315 виборців з 2214-ти. Ще 9 чоловік голосували вдома.

Однією з перших голосувати на дільницю прийшла новокаховчанка 1929 року народження у супроводі онуки! Зранку люди йшли голосувати активно, біля входу до дільниці час від часу утворювалися черги, адже згідно карантинних вимог пропускали для голосування по дві людини. В обідню пору потік людей відчутно зменшився. Але після 14.00 знову зріс.  Люди терпляче чекали. Лише одиниці, побачивши чергу, розверталися і йшли геть. На дільниці ретельно  дотримувалися заходів безпеки: столи членів ДВК були відділені від виборців захисною плівкою, на всіх членах комісії – захисні маски. Ретельно виконували встановлені правила і виборці: заходили  в масках, з паспортами і власними кульковими ручками.

На вході до дільниці в кожного виборця вимірювали температуру тіла. Процес виборів проходив спокійно. Члени виборчої дільниці стверджували – в порівнянні з попередніми роками люди стали дуже витриманими, толерантними, ввічливими.

На жаль, не обійшлося без прикрих випадків зі списками виборців: в них зустрічалися ініціали вже померлих людей. А  один з бажаючих проголосувати себе у списках не знайшов – обурився, подав до суду. Одна подружня пара намагалася голосувати разом: дружина активно підказувала чоловікові, де потрібно поставити «галочку». За що отримала зауваження від спостерігачів.

На вході до дільниці чергували працівники поліції. На щастя, до них по допомогу звертатися не довелося. Після 14.00 поряд з дільницею розташувалися люди, що проводили опитування, анонсоване напередодні Президентом. Відповідати на питання виборці, виходячи з дільниці, могли за власним бажанням. Бажаючих було небагато.

Майже половина з тих, хто проголосував і виходив з дільниці, не дуже хотіли розповідати журналістам, кому віддали перевагу на виборах. Ті, хто вирішив розкрити свої виборчі переваги, ось що розповіли.

Валентина Михайлівна, 63 роки, була лаконічною: «Я  підтримала партію «Нам тут жити». Андрій Степанович, 65 років: «Я підтримав Володимира Коваленка – знаю його. Хоча партію, з якою він йде, я не підтримав. Обрав іншу». Подружня пара – Олена і Павло, спочатку відмовились коментувати свій вибір. Але таки зважились: «Ми підтримали «Слугу народу».

Віталій, 34 роки, без зайвих секретів розповів: підтримав свого колегу Миколу Лукіна: «Не пам’ятаю, від якої партії він йде. Він мій колега, йде кандидатом до місцевої ради. А на міського голову підтримав Володимира Коваленка – добре справи робить, всім допомагає». На запитання, чи не важко було розібратися в бюлетенях, відповів: «Не важко. Там зверху на них все написано – все доступно і зрозуміло».

Олена Володимирівна, 66 років, розповіла: «Голосувала за мера Коваленка. А за депутата – Сашу Шевченка. Він від партії «Слуга народу». Цю партію я підтримала в усі ради. Олександр Шевченко – мій сусід, дуже хороший хлопець. Так нам допомагає! Ми тільки створили ОСББ – він вже стільки для нас зробив! Депутатом він ще жодного разу не був. Він молодий і дуже хороший хлопець!».

Ірина, 26 років, впевнено зазначила: підтримала «Європейську солідарність» – в усі три ради. І кандидата на міського голову – теж від цієї партії. Такі ж уподобання підтвердила і Олена, 28 років. Запевнила – програма партії її повністю влаштовує. Саме цій партії віддав перевагу і Валерій Михайлович. Хоча спочатку до запитання поставився недовірливо, попросив показати посвідчення журналіста.

Олена Олександрівна, 65 років, не приховувала своїх уподобань: «Підтримала Зеленського, його партію. Взагалі я за молодь – нехай йдуть в політику, працюють. На міського голову обрала Володимира Коваленка – бо він найбільш достойний зі всіх кандидатів».

Одна з жінок, яка дуже бажала здійснити свій політичний вибір, так поспішала, що залишила вдома окуляри. Вийшла з дільниці – розхвилювалася: «Такий дрібний шрифт. Нічого не розібрати. Що я там понаставляла? Сподіваюсь, що не помилилася».

Сподіваємось, шановні читачі, що й ви обміркували і зважили свій вибір, перш, ніж ставити «плюсик» або «галочку» в клітинці. І не помилилися.

Остаточні результати місцевих виборів – 2020 після офіційного їх оприлюднення ми опублікуємо в наступному номері нашого щотижневика.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.